1. Wojciech Fułek

Wojciech FUŁEK (ur. 1957 w Sopocie), absolwent Szkoły Podstawowej nr 10 w Sopocie, I LO w Sopocie, Uniwersytetu Gdańskiego.  Żonaty, trzech synów, dwójka wnuków. Żona – nauczicelka historii w sopockiej szkole. Menedżer, działacz społeczny, twórca ruchu obywatelskiego „KOCHAM SOPOT”, Prezes Fundacji  im. Franciszka Walickiego. Pisarz, scenarzysta i publicysta, autor wielu sopockich publikacji, książek i albumów  (m.in. „Kurort w cieniu PRL-u”,  „Sopot – sezon, miejsca, chwile”, „Wchodzić bz pukania”, „Może plaża”. Autor jedynej monografii sopockiego mola oraz Opery Leśnej, wydanych w formie albumowej.  Znawca i pasjonat historii Sopotu, w latach 1998-2010 pełnił funkcję wiceprezydenta miasta, pomysłodawca m.in. Festiwalu Dwa Teatru, juror i organizator wielu innych festiwali i wydarzeń artystycznych. „Sopocianin od zawsze i na zawsze”

Drodzy mieszkańcy Naszego Miasta  – sąsiedzi, znajomi i wszyscy, dla których Sopot jest ważny

Chciałbym, żeby to nie interes partyjny czy  etykieta polityczna decydowały o Waszym głosie. Jako załóżyciel ruchu obywatelskiego „KOCHAM SOPOT”  mogę zagwarantować, że kandydaci na radnych z naszej listy- sopocianie różnych doswiadczeń, zawodów i pokoleń – to ludzie idei, dla których najważniejszy jest właśnie interes mieszkańców. Bo to my wspólnie tworzymy to miasto i tylko wspólnie możemy je zmieniać na lepsze.  Tysiące rozmów i spotkań z Wami   przekonują nas, że nie tylko warto o tym rozmawiać, ale i trzeba się porozumieć – ponad wszelkimi podziałami.

Dlatego nasze  motto to „Słuchamy sopocian”! Bo to Wasz głos jest dla nas najważniejszy! 

Głosuję, bo kocham Sopot!

2. Mariusz Cisakowski

  • Mieszkaniec Sopotu od urodzenia,
  • absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie,
  • kandydat w wyborach samorządowych w 2006 roku do Rady Miasta Sopotu,
  • miłośnik tańca, muzyki, kawy latte, spacerów, podróży po Polsce, filmów: thrillerów oraz kina polskiego,
  • społecznik, zainteresowany sprawami Miasta Sopotu,
  • Od ponad 10 lat pracownik jednej z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce.

3. Joanna Ziółkowska

Nazywam się Joanna Ziółkowska ,urodziłam się w Gdyni w 1970 roku. Jestem artystą malarzem. Ukończyłam z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku w 1996 roku , w pracowni malarskiej prof.Macieja Świeszewskiego i rysunkowej prof.Marii Targońskiej. Mieszkam, pracuję i tworzę w Sopocie od niemal 30lat. Mam w swoim dorobku wiele wystaw w kraju i za granicą . Byłam stypendystką Ministra Kultury i Sztuki w roku 1994. W szczęśliwym związku małżeńskim od 1989 roku z Wojciechem Maciejem Ziółkowskim absolwentem Wydziału Lotnictwa Politechniki Warszawskiej . Od początku mieszkamy w górnym Sopocie, na osiedlu Mickiewicza, wychowujemy i kształcimy naszych trzech synów. Jestem bardzo związana z tym miejscem oraz z całym naszym miastem. Wiele razy włączałam się w różne protesty dotyczące likwidowania szkół , zmiany architektury Sopotu z coraz częściej dominującym wielkogabarytowym budownictwem i zabieraniu przestrzeni miejskiej . Jestem też gorącym zwolennikiem przywrócenia Miejskiej Galerii Sztuki ,która to galeria byłaby dzięki dofinansowaniu miejscem ,gdzie liczni artyści i rzemieślnicy sopoccy mogliby wystawiać i na bieżąco sprzedawać swoją twórczość. Kandyduję z trzeciego okręgu Kocham Sopot.

4. Barbara Sowińska

Lat 60, nauczycielka, polonistka w Zespole Szkół nr 3 w Sopocie, działaczka społeczna, zamiłowana w pracy wychowawczej z młodym pokoleniem.

5. Jakub Nowak

Drodzy Sopocianie!

Nazywam się Jakub Nowak. Dla jednych jestem sąsiadem, dla innych przyjacielem, znajomym, dla jeszcze innych dbający o ich zdrowie magister Dietetyki, dla większości jednak jestem anonimowym mieszkańcem naszego pięknego miasta. Nie znamy się, ale to nie znaczy, że nic nas nie łączy. Łączy, i to wiele! I ja, i Wy chcemy, żeby żyło się nam w Sopocie dobrze i wygodnie. Nie chcemy spalin „wydychanych” przez stojące w korkach samochody, dziurawych chodników, straszących odpadającymi tynkami zabytkowych kamienic czy zaniedbanych, oddalonych od centrum uliczek. Chcemy przyjaznego i bezpiecznego miasta, w którym szanuje się nie tylko ludzi, ale i dba o wspólny majątek. Rewitalizacja miejskiej infrastruktury, oaz zieleni, budowa parkingów,  wspieranie inicjatyw obywatelskich zmierzających, by „Perła Bałtyku” świeciła pełnym blaskiem, to priorytety.

Sopot to nasz wspólny dom,  o który trzeba dbać, rozwiązując problemy, a nie zamiatając je pod dywan.

Każdego dnia ciężką pracą  buduję swoje życie. Zapewniam,  nie braknie mi determinacji,  by w samorządzie z taką samą konsekwencją zabiegać o wspólne dobro. Oddany na mnie głos, nie będzie zmarnowany.

Szanowni Państwo! – Chcecie decydować? – Musicie głosować!

Z wyrazami szacunku

Jakub Nowak

6. Dorota Borawska

Lat 41, magister ekonomii, absolwentka SP-3, II LO i Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie, pasjonatka literatury podróżniczej i górskich wędrówek, jest zwolenniczka Sopotu jako bezpiecznego uzdrowiska, zawsze zielonego, bogatego artystyczno-kulturalnie.

7. Marek Oleszek

Urodzony 23 marca 1979 w Gdańsku. Zamieszkujący na stałe w Sopocie od ostatnich 14 lat. W 2006 roku ukończył wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej uzyskując tytuł magistra inżyniera. Jest również absolwentem studiów podyplomowych Génius Industrialis na uniwersytecie ICAM w Francji.

Przeszedł wszystkie szczeble kariery w przemyśle okrętowym i budowlanym, kontentując się między innymi na zagadnieniach bezpieczeństwa przeciwpożarowego budynków. Autor ponad stu komercyjnych publikacji analizujących rozwój pożaru w budynkach użyteczności publicznej i budynkach mieszkalnych. Nadzorował budowy statków i instalacji przemysłowych we Francji, Niemczech, Polsce i innych krajach. Przez 2,5 roku kierował w Kongo francuską firmą nadzorującą budowy, remonty i eksploatację jednostek nawodnych.

Od kilkunastu lat działa społecznie na terenie osiedla „Karlikowski Młyn” w Sopocie i będzie kontynuować tę aktywną działalność na rzecz lokalnej społeczności i okolic.

Jako kandydat w obecnych wyborach samorządowych będzie efektywnie pracować dla dobra mieszkańców Sopotu w dziedzinach związanych z bezpieczeństwem mieszkańców. Marzy mu się Sopot zielony bez awantur politycznych, władze przyjazne mieszkańcom i wsłuchujące się w ich potrzeby i życzenia z pełną jawnością ich działań.

Nigdy nie był związany z żadną partią polityczną.

2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.